okna SONAROL

okna SONAROL

                                                     

  
 
          Według opinii specjalistów największe straty ciepła w domach i mieszkaniach następują poprzez wentylację oraz okna i drzwi zewnętrzne. Poznanie słabych punktów, przez które tracimy energię cieplną na etapie planowania inwestycji (remontu), chroni Państwa przed dodatkowymi wydatkami i pozwala w przyszłości zaoszczędzić na ciągle rosnących kosztach energii.
 
          Ze względu na to, iż wentylacja w pomieszczeniach mieszkalnych jest konieczna a odzyskanie energii utraconej tą drogą jest bardzo kosztowne, należy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru stolarki. Firma SONAROL wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta w swojej ofercie proponuje tylko nowoczesne i energooszczędne okna wykonywane w systemie „na 6 plus”,  które przy atrakcyjnych cenach łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe.
 

Nowoczesne OKNA „na 6 plus” to gwarancja sześciu podstawowych czynników decydujących o komforcie użytkowania:

  • 1 CICHO  Nowoczesne okna „na 6 plus” wykonane z profili 6 komorowych wraz z trzyszybowymi pakietami o podwyższonych parametrach dżwiekochłonnych pozwalają w pełni korzystać z uroków domowego zacisza.
  • 2 CIEPŁO  Sześciokomorowe profile ram i skrzydeł o głębokości 7 cm, oraz dwukomorowe pakiety szybowe zespolone za pomocą unikalnej ciepłej ramki TPS „Kameleon”, zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną naszych okien.
  • 3 BEZPIECZNIE  Trwałe i niezawodne okucia obwiedniowe wyposażone w zaczepy antywyważeniowe oraz odpowiednie klamki chronią domowników przed wizytą nieproszonych „gości”.
  • 4 ELEGANCKO  Symetrycznie i łagodnie zaokrąglone profile, stylowa listwa przyszybowa oraz szara lub czarna uszczelka dodają oknom niepowtarzalnego wyglądu i elegancji. wypełnienie dolnego rowka okuciowego pozwala utrzymać je w idealnej czystości.
  • 5 NOWOCZEŚNIE  Najnowsze okucia to większy komfort, bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka. Poprzez ukrycie zewnętrznych zawiasów dodatkowo eliminujemy ucisk na uszczelkę i pozbawiamy się mostków termicznych.
  • 6 OSZCZĘDNIE  Decydując się na zakup nowoczesnych i energooszczędnych okien „na 6 plus” osiągasz wymierne korzyści oszczędzając energię, a co za tym idzie-pieniądze. Tym samym zmniejszasz emisje dwutlenku węgla chroniąc środowisko naturalne.

          Stolarka PCV w firmie Sonarol  wykonywana jest tylko i wyłącznie z profili sześciokomorowych, do wyboru w cenie podstawowej mają Państwo skrzydła i listwy przyszybowe proste i okrągłe, uszczelki czarne i szare.

 

                                       

                     

       „Na 6 plus” skrzydło proste                              „Na 6 plus” skrzydło okrągłe

         
 
Oferowane profile mogą być okleinowane jednostronnie lub  dwustronnie, 4 okleinami standardowymi lub dowolną okleiną na zamówienie. Istnieje również możliwość lakierowania profili jednostronnie i dwustronnie, na dowolnie wybrany kolor – lakierowanie profili daje możliwość dopasowania stolarki PCV do aluminiowej lud nawet najbardziej wymyślnej aranżacji.

                                                                Firma posiada możliwość wykonania prawie wszystkich kształtów okien począwszy od łukowych, okrągłych, kształtu elipsy, poprzez trójkąty, rąby, trapezy skończywszy na oknach w kształcie fali.

           Okna i drzwi firmy Sonarol wyposażona są w okucia obwiedniowe renomowanej firmy G-U (Gretsch-Unitas), która od 100 lat, oferuje kompleksowe i nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich są ukryte zawiasy, których zastosowania poprawia walory estetyczne okien ale przede wszystkim zmniejsza nacisk na uszczelki oraz eliminuje mostki termiczne. Wszystkie stosowane okucia G-U wyróżniają się łatwością regulacji oraz niezawodnością użytkowania.

           Bardzo ważnym elementem okien jest szyba, stanowiąca nawet do 80% okna. Dobór odpowiedniej szyby podwyższa komfort użytkowania. Standardowo stosowanym szkleniem jest pakiet o parametrach przenikalności cieplnej U=1,0 [W/(m2K)], grubości  24mm – dwuszybowy oddzielony ramką dystansową. Szyba zewnętrzna wykonana jest ze szkła float, przepuszczającego krótkofalowe promieniowanie słoneczne. Umożliwiania to nagrzewanie się pomieszczeń szczególnie w okresie zimowym, szyba wewnętrzna z magnetronową powłoką termoizolacyjną odbija ciepło zatrzymując je w środku pomieszczenia. Pakiety szybowe wypełnione są gazem szlachetnym – argonem.
 
         Firma Sonarol oferuje swoim klientom unikatowy dwu i trzyszybowy  pakiet  TPS (Thermo Plastic Spacer) Kameleon z ciepłą ramką, który zapobiega powstawaniu rosy szczególnie na obrzeżach okna przy dużych różnicach temperatur wewnątrz i na zewnątrz, ponadto ramka termo-plastyczna -Kameleon posiada system „przejmowania” koloru profilu co uatrakcyjnia wygląd całego okna. Zastosowanie trzeciej szyby znacząco poprawia parametry przenikalności cieplnej do poziomu U=0,7 [W/(m2K)] oraz dźwiękochłonne.
 
         W ofercie dostępne są również pakiety z szybami: przeciwsłonecznymi, dźwiękochłonnymi, bezpiecznymi, antywłamaniowymi oraz zdobieniem ornamentowym.
 
         Każde zamówione okno w zależności od potrzeb może zostać wyposażone w zwykłe klamki, klamki Secustik, z przyciskiem oraz kluczem w różnych kolorach.